0850 595 08 33
0532 636 88 33
Büyükdere Cad. No:91 Kent Apt. Kat:2 Mecidiyeköy İST
info@dentaturk.com
Tek Diş İmplant Fiyatı
Tek Diş İmplant Fiyatı

Tek Diş İmplant Fiyatı

Sindirim ilk olarak ağızda başlar. Dişler sindirime doğrudan katılan organlardır, aynı zamanda konuşmada seslerin çıkışı için önemlidir. Diş bakımı dişlerin korunması için çok önemlidir. Herhangi bir nedenden dolayı diş kaybı yaşayan kişiler de tek seçenek nedir? Diş kaybı yaşanmış ise daha fazla diş kaybını engellemek ve çevre dişleri korumak için implant en iyi seçenektir. İmplant fiyatı ne kadardır? Tek diş implant fiyatı alabilmek için mutlaka diş hekiminiz ile görüşmeniz gerekir.

İmplant Uygulaması Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda sıklıkla yapışan implant uygulamasının zararı var mıdır? İmplant uygulaması çevre dişleri koruyan bir uygulamadır. Sadece dişin eksik olduğu çene kemiğine uygulanır. İmplant uygulaması yapılırken ağrı olur mu? İmplant uygulaması diş hekimi ve çene cerrahı ile birlikte yapılır, işlem öncesi lokal anestezi ile bölge uyuşturulur ve siz sadece basınç hissini far kedersiniz.

İmplant Uygulaması Her Kişiye Yapılır Mı?

İmplant uygulaması son zamanlarda yapılan bir uygulama olduğu için aynı zamanda sürekli gelişim gösteren de bir uygulamadır. Çene kemiği uygun olmayan kişilere İmplant yapılır mı? Çene kemiği uygun olmayan kişilere önce kemik yoğunluğunu artırıcı tedavi uygulanır. Alt çenede genellikle sorun olmaz ama üst çene sinüslere yakın olduğu için dikkatli yapılmalıdır. Gerekirse greft uygulaması ile yapılmaya başlanır. İmplant uygulamasını kim yapar? İmplant uygulamasını diş hekimi ve çene cerrahı beraber yaparlar. Uygulamadan önce diş filmi ve tomografisi istenir ve çene bölgesinin durumu değerlendirilir.

İmplant Fiyatları

İmplant üretimi sadece titanyumdan yapılır. Titanyum vücutta reaksiyon oluşturmaz. İthal olarak gelir o yüzden fiyatları biraz fazladır. Daha uygun ürünleri tercih etmeyin. Daha uyguna yapılan implantlar titanyum mudur? Son zamanlarda ülkemizde uygulanan uygun fiyatlı implant demirden yapılmış üstü Çelik kaplama olan ürünlerdir. O yüzden sadece titanyumdan üretilmiş ürünleri almaya özen gösterin. İmplant ithal geldiği için fiyatları biraz pahalı olabilir bunun için mutlaka hekiminiz ile görüşmeniz gerekecektir.

Diş Kaybını Engellemek İçin Neler Yapılır?

Dişler hem estetik hem de fonksiyonel olarak önemli organlardır. Diş sağlığında beslenmenin önemi nedir? Diş sağlığını korumak için beslenmek çok önemlidir. Gelişim çağındaki çocukların her öğünde kalsiyum alması dişlerin sağlamlığı için elzemdir. Kalsiyum ile beraber d vitamini mutlaka alınmalıdır. D vitamini kalsiyumun kemiklerde depo edilmesini sağlar. Aynı zamanda diş bakımı düzenli ve yeterli olarak her gün yapılmalıdır. Düzenli yapılan diş bakımı diş çürüklerini engeller ve dişleri korur.